KUDÜS TURU

 

KUDÜS TURU  

TOUR CODE:QUD110 4 GÜN 3 GECE KUDÜS TUR PROGRAMI  

1.Gün,  Gün:  İzmir - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali ENSAR TUR kontuarı önünde buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Pegasus Havayollarına ait PC 781 sefer sayılı uçakla  Tel Aviv’e uçuş.  Tel Aviv’e varış. Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Peygamberler şehri Kudüs-ü Şerif´te konaklama yapacağımız otelimize hareket. Varışımıza müteakiben odalarımıza yerleşme geceleme otelimizde.

2.Gün, 11 Aralık Cuma Günü: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Namaz sonrası kahvaltı otelde. Kahvaltıdan sonra EL HALİL’E hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Yol üzeri BEYTLAHM şehrine uğrayarak Hz. İsa. a.s. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz. Ömer camii nin görülmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Otelde akşam yemeği. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş ve geceleme otelimizde.

3.Gün, 12 Aralık Cumartesi Günü: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ve Hz. Ömer Camii’nin ziyaret edilmesinden sonra Ağlama duvarının görülmesi ve sonrasında, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada ( açık olduğu takdirde ) İslam eserleri müzesinin ve Burak mescidi´nin ziyaret edilerek görülmesi. Cuma Namazı´nın Mescid-i Aksa´da kılınmasından sonra Mervan Mescidi´nin gezilmesi, gezi sonrası serbest zaman, Otelde akşam yemeği ve yatsı namazı için Mescid-i Aksa´ya gidiş dönüş, namaz sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

4.Gün, 13 Aralık Pazar Günü: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası otelden ayrılış, Zeytin dağına hareket. Zeytin dağından panoramik Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölge hakkında bilgilendirmenin ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi sonrasında Ölü denize (Lut Gölü) hareket. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Ölü deniz bölgesinin gezilmesinden sonra dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat ve şehir turunun akabinde Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayının görülmesi ve Kudüs´e dönüş. Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi sonrasında Yafa şehrine hareket. Burada (Yafa) Şehir turu, ve Hasan Paşa Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesinin ardından, Yafa´dan Telaviv Havalimanına hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Havalimanına varış. Chek inn ve pasaport işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yollarına ait PC 782 Sefer sayılı uçakla saat 16.00’de İstanbul’a ( S.GÖKÇEN) - İZMİR'e uçuş. Saat 18.10’da İzmir'e hoş geldiniz Başka bir turumuzda buluşmak üzere. Fiyata Dâhil Olanlar Gidiş - Dönüş uçak biletleri ve tüm alan vergileri, 4 * Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama, programda belirtilen turların uygulanması, tüm transferler, ziyaretler, Seyahat Sigortası ve ÇİÇEK TOUR rehberlik hizmetleri. Fiyata Dâhil Olmayanlar Öğle yemekleri Yurtdışı çıkış harcı ( 15 TL ) Ekstra harcamalarınız Pegasus Havayolları uçak içerisinde 20 € karşılığı yemek hizmeti vermektedir. Ulaşım Pegasus Hava Yolları ile İstanbul ( S.Gökçen ) - Tel Aviv - İstanbul ( S. Gökçen ) Vize için gereken belgeler En az 6 ay Süresi olan pasaport Yeşil Pasaportlara vize gerekmemektedir. Gerekli Açıklamalar Vizeler liste şeklinde alınacağı için pasaportlara genelde vize vurulmamaktadır. Telaviv Havalimanında güvenlik maksatlı 2 saati bulan beklemeler yaşanabilmektedir. Yolcularımızın yanlarında namaz takkesi bulundurmaları önerilir. Rehber turun içeriğini değiştirmemek kaydı ile tur sıralamasında değişiklik yapabilir. İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETİ 85 $ DUR REZERVASYONUNUZUN GEÇERLİLİK KAZANMASI İÇİN 2 GÜN İÇERİSİNDE 200 $ MEBLAĞIN AŞAĞIDAKİ HESAP NUMARASINA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR.

Tur Fiyatları DBL/TRPL SINGLE 4 ÇOCUK ÜCRETİ 00-02 Yaş:260,00-€ (Yataksız) 03-06 Yaş:560,00-€ (Yataksız) 06-12 Yaş:600,00-€ (Yataksız)

NOT : BU PROGRAMDA İÇ HAT FİAT DEİĞŞİKLİLİĞİ HAVA YOLLARININ YAPTIĞI BİREBİR ORAN İLE FİATLARA YANSITILIR.

 Program Menüsü
1 .PROGRAM 4 GÜNLÜK 3 GECE -4 GÜN
GİDİŞ: .../.../...... / İst.-Cidde      ARA GEÇİŞ: .../.../...... /Med.      DÖNÜŞ: .../.../...... /Med.-İst
SEÇENEKLER FİLİSTİN TEKLİ ODA 2 Lİ ODA 4'LÜ ODA
Servisli Otel ÜÇ YILDIZ AYARINDA 1000 € 650 € 650 €
Yakın Servisli
3 Yıldız (Eko.)
4 Yıldız
5 Yıldız
5 Yıldız
BU PROGRAMLAR ENSAR TURİZM      ORGANİZASYONUNDA      AHMED ÖNAL İDARESİNDEDİR           PEGASUS