SAHABELER PEYGAMBERLER EVLİYALAR

 

SAHABELER PEYGAMBERLER EVLİYALAR TURU 
FİYAT : 8,950 TL
GİDİŞ TARİHİ - 10.11.2023
DÖNÜŞ TARİHİ - 17.11.2023

PEYGAMBERLER, SAHABELER VE EVLİYALAR DİYARINA YOLCULUK

 

TARSUS-GAZİANTEP-ŞANLIURFA-MARDİN-DİYARBAKIR VE SİİRT BAYKAN VEYSEL KARANİ HZ. TÜRBESİ

10 - 17 KASIM 2023

 

 

1. GÜN 10 KASIM CUMA; Akşam saat 18.00’de İzmir’den yolculuğumuz başlıyor. Sabah saatlerinde Pozantı da güne başlıyoruz

 

2. GÜN 11 KASIM CUMARTESİ; Pozantı da tesislerde vereceğimiz mola da Sabah namazımı kılıp kahvaltımı yapıyoruz ve sonrasında Tarsus’a varıyoruz.  Kuranda Kehf suresinde geçen 7 uyurlar mağarasını (Ashab-ı kehf) ziyaret ediyoruz. Sonra Tarsus Merkeze inerek Hz. Danyal peygamber kabri, Tarsus Ulu camii, Hz. Şit peygamber makamı, Hz. Lokman makamı ve Halife memun ’un kabri, 40 kaşık bedesteni, Bilal-i Habeşi makamı ve mescidini ziyaret ediyoruz. Liman kapısı veya kleopatra kapısını görüp Çanakkale de büyük kahramanlıklar gösteren Nusret mayın gemisini gördükten sonra Gaziantep’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Gaziantep’te önce kale ve tarihi hanları görüp zincirli bedesten ve Bakırcılar çarşısına geçiyoruz. Orda bulunan Hz. Yuşa peygamber ile pür-ü Sefa hazretlerinin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Yeraltı su sistemi Kastel’i görüp otele geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3. GÜN 12 KASIM PAZAR; Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Zeugma mozaik müzesini geziyoruz ve Gaziantep’ten ayrılıyoruz. Halfeti’ye varıyoruz Birecik baraj gölünde Tekne turuna çıkıyoruz (ekstra). Fırat suları altında kalan köyleri ve tarihi Rum kaleyi görüp gezimizi tamamlayarak Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Öğle yemeği sonrası Balıklı göl, Ayn Zeliha gölü, Halilürrahman camii ile Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ile ateşe atıldığı yerleri ziyaret ediyoruz ve meşhur Urfa çarşısında akşama kadar serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

 

4. GÜN 13 KASIM PAZARTESİ; Hz. Eyüp peygamberin makamı, çilehanesi ve camini ziyaret edip şifalı suyundan içiyoruz. Sonra Hz. İbrahim peygamberin ve kardeşi Arran’ın uzun süre yaşadığı Suriye sınırına 10 km mesafedeki Harran'a gidiyoruz, Şeyh Harrani hazretlerinin kabri ziyaret ettikten sonra, dünyanın ilk üniversitesi ve tarihi Ulu camii ve surların içindeki büyük Sarayın kalıntılarını görüp sivri kubbeli Harran evlerini ziyaret ediyoruz. Tarihin sıfır noktası denilen Göbekli Tepe’ye gidiyoruz rehberimizden bölge hakkında bilgileri alıyoruz. Buradan ayrılarak Viranşehir’de Eyyubi nebi köyüne geçiyoruz. Hz. İlyas peygamber, Hz. Eyüp peygamber ve eşi Rahime hatunun kabirlerini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini yedikten sonra sıra gecesine katılıyoruz (ekstra).

 

5. GÜN 14 KASIM SALI; Otelde erkenden sabah kahvaltımızı yapıp Mardin’e yola çıkıyoruz. Mardin’de ilk önce peygamber efendimizin postacısı Ebu Cüheyni’nin kabrini ve Ulu camini ziyaret ediyoruz. Çarşıda vereceğimiz serbest zaman sonrasında Diyarbakır’a yola çıkıyoruz, Çınar ilçesindeki meşhur zerzevan kalesini görüp Diyarbakır’a varıyoruz. Diyarbakır da 27 şehit sahabenin kabirlerini ziyaret ettikten sonra 500 yıl boyunca Kâbe-i muazzama örtüsünün hazırlandığı Hasanpaşa hanını görüp oradan Müslümanlığın 5.ci haremi şerifi olan Diyarbakır Ulu camini ziyaret ediyoruz. 4 ayaklı minare, türkülere konu olan Mardin kapı, Hevsel bahçeleri, Keçi burcu ve on gözlü köprü görüp otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

6.GÜN 15 KASIM ÇARŞAMBA; Otelde yapacağımız kahvaltı sonrası Eğil ilçesine gidiyoruz. Kur'an-ı Kerim'de isimleri geçen Hz. Zülkifl ve Elyesa peygamberler dâhil 9 peygamberin metfun olduğuna inanılan Eğil’de Nebi Harun-i Asefi, Nebi Alak, Zenun, Danyal ile Hz. Elyesa (A.S.)’nın amcasının oğlu Hürmüz, Nebi Harun’un yeğeni ve yardımcısı Ruyem gibi Nebi ve velilerin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Eğil’den ayrılarak Siirt’in Baykan ilçesine gitmek üzere yola çıkıyoruz. Baykan da bulunan Veysel karani hazretlerinin kabrini ve Camini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası tekrar Diyarbakır’a dönüp otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman veriyoruz.

 

7.GÜN 16 KASIM PERŞEMBE; Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra İzmir’e dönüş yolculuğumuz başlıyor. Atatürk barajındaki Nissipi köprüsünden Kâhta istikametine gidiyoruz. Nemrut dağı eteklerinde Hz. Üzeyir peygamber 'in kabrini ve yine yolumuz üzerinde bulunan Eyüp sultan hazretlerinin arkadaşı ve Evliyaullahtan Safvan bin Muvattal Hz. Makamını da ziyaret edip yolumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde İzmir’e geliyoruz. Bir dahaki turlarda görüşmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

 

TUR FİYATI 8,950 TL

 

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

> Turizm Belgeli Araçlarla güvenli seyahat

> Yıldızlı Otellerde 5 Gece Konaklama        

> Otelde alınan 5 Akşam yemeği, 5 Sabah kahvaltısı

> Profesyonel Rehberlik

> Tevazu Turizm Güvencesi

> Otobüs içi ikramlar

> Zorunlu Mesleki sorumluluk sigortası

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

> Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri

> Kişisel harcamalar

> Yemeklerde alınan Ekstralar 

> Oteldeki Ekstra harcamalar                                 

> Otel dışındaki tüm kahvaltı ve yemekler

> Halfeti tekne turu

> Urfa’da sıra gecesi

> Dâhil olarak belirtilmemiş tüm harcamalar

 

TUR HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME

Rehberimiz Programını tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Acentemiz Doğal afet ve olağan üstü durumlarda tur tarihi, güzergâh ve otel değişikliği ile   turu iptal etme hakkını saklı tutar.

> Triple Odalarda 3. yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma  göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.

> Rezervasyonu Telefon, Mesaj ve Sosyal medya üzerinden yapabilirsiniz. Kesin kayıt için kaparo alınmaktadır. Koltuk numaraları buna göre verilir.

> Tura katılan yolcu sayısına göre araç belirlenir. 16-19-27-31-46 ve 54’luk araç olabilir. Misafirimiz bunu kabul ederek tura katılmıştır.

Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

> Turda kaybolan veya unutulan eşyadan acentemiz sorumlu değildir.

> Yapmış olduğumuz tüm turlarda Namaz vakitlerinde mola verilmektedir.

> Araç içinde ve toplu yemeklerde alkol kullanımı yasaktır.

 

0 532 769 97 49

AHMED ÖNAL