ÇANAKKALE // ŞEHİTLİK // BOZCADA

 

ÇANAKKALE // ŞEHİTLİK // BOZCADA 

ŞEHİTLİKLER & ÇANAKKALE & BOZCAADA TURU

04 / 05 KASIM 2023

 

03 KASIM CUMA

Saat 23:30’da Şirketimizin önünden 23:45’de Bornova’dan siz değerli konuklarımızı alarak hareket ediyoruz.

 

04 KASIM CUMARTESİ

Çanakkale şehir merkezinde sabah namazımızı kıldıktan sonra kahvaltımızı yapıyoruz ve Feribotla Eceabat’a geçerek rehberimiz eşliğinde şehitlikleri gezmeye başlıyoruz. Yakın zamanda dünya tarihinde çok önemli bir yeri olan Çanakkale savaşlarının yapıldığı tarihi mekânları gezmeğe başlıyoruz. Kilit Bahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Morta Koyu, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Yahya Çavuş Şehitliği ve Anıtı, Anzak Koyu, Arı Burnu Mezarları, Tören Alanı, Mehmetçik Anıtı, Kanlı Sırt, Siperler, Tüneller, 57. Alay, Conk Bayırı, Sargı Yeri Şehitliği, Nuri Yamut anıtını gezip Alçı tepe köyüne geliyoruz ve öğle yemeği ve namaz molası veriyoruz. Daha sonra Eceabat’tan feribotla Çanakkale’ye geçiyoruz. Truva atını görüp fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Tarihi Aynalı çarşıda serbest zaman veriyoruz, çarşıda gezip hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Süremiz dolunca Otobüsümüzde buluşuyoruz ve otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Le Resort Hotel

 

05 KASIM PAZAR

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra otelden ayrılıyoruz ve  “Eyvah Eyvah” filminin de çekildiği Geyikli İskelesi‘ne ulaşıyoruz ve Bozcaada’ya gitmek için feribota biniyoruz. Takribi 45 dakikalık bir feribot yolculuğumuz sonrasında Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Çanakkale Savaşları sırasında İngilizler adına savaşan A.N.Z.A.C Kolordusunun üssü olarak kullanılmış olan, Antik dönemde Tenedos Adıyla anılan, Üzüm Bağları ile ünlü Bozcaada’yı gezmeye başlıyoruz. İlk Durağımız Cenevizliler, Venedikliler, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine kadar birçok yönetim altında kalan Bozcaada Kalesi olacak. Buradaki gezimiz ardından Bozcaada’nın ilk Camisi Alaybey Camii’ne gidiyoruz. Burada Osmanlı’ya katkıda bulunmuş 14 kişinin mezarının bulunduğu avluyu da görüyoruz. Cami ziyareti sonrası Osmanlı döneminde Bozcaada nüfusun %80 ini oluşturan Rumların mübadele sonrasında Batı Trakya’ya göç etmesi ardından terk edilen Bozcaada’nın Tarihi Rum Evlerinin oluşturduğu rengarenk sokaklarda rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüş  ile ada mimarisi ve kültürü hakkında bilgi sahibi olacağız. Bozcaada’nın kültürü haline gelmiş badem Kurabiyelerini tatmak için adanın yöresel lezzetlerinin yapıldığı Çiçek Pastanesi’ne gidiyoruz. Damak çatlatan kurabiyesi ve badem kurabiyelerinden tatmayı unutmayın. Gezimize devam ederken,  Rum Ortodoks Kilisesi olan Meryemana Kilise ’sini ve Çan Kulesini göreceğiz. Ada merkezini gezdikten sonra verilen serbest zamanda adanın özel lezzeti olan domates reçelini tadabilirsiniz. Süremizin dolmasıyla buluşma noktasında toplanarak feribota biniyoruz ve Kısa bir feribot yolculuğu sonrası  Geyikli'de bizi bekleyen otobüsümüze geçiyoruz.

Turumuzu tamamlayarak dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Vereceğimiz gerekli molalarımızın ardından İzmir`e ulaşıyoruz. Bir dahaki Ahmed Önal organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. Bu Tur Tevazu Turizm Organizasyonunda Ahmed Önal İdaresindedir.

 

TUR FİYATI 2,350 TL

 

ÇOCUK FİYATLARI

0-2 YAŞ ÜCRETSİZ

2-6 YAŞ 1700 TL

*Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

 

  

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER            

> Turizm Belgeli Araçlarla güvenli seyahat

> İlk gün sabah kahvaltısı

> Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama  

> Otelde akşam yemeği

> Otelde açık büfe kahvaltı

> Çanakkale-Eceabat feribot ücreti

> Geyikli-Bozcaada feribot ücreti           

> Profesyonel Rehberlik

> Ahmed Önal Güvencesi                           

> Otobüs içi ikramlar

> Zorunlu Mesleki sorumluluk sigortası

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

> Müze, ören yeri giriş ücretleri    

> Öğle yemekleri ve molalarda alınan içecekler

> Otelde alınan ekstralar

> Kişisel harcamalar

> Dâhil olarak belirtilmemiş tüm harcamalar

 

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

> Acentemiz hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

> Odaların tamamı Standart olup farklı oda talepleri için fiyat farkı olmaktadır. İlave yatak ücretlidir

ve normal yatak kalitesinde olmayabilir (Katlanır taşınır yatak veya çekyat )

>Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

> Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.

*Tur en az 32 kişi olarak planlanmıştır, kontenjan dolmadığı takdirde erteleme iptal yapılabilir.

> Rehberimiz gerek gördüğü takdirde tur programında ve güzergâhta değişiklik yapabilir.

> Yapmış olduğumuz tüm turlarda Namaz vakitlerinde mola verilmektedir.

> Araç içinde ve toplu yemeklerde alkol kullanımı yasaktır.